Zespół

KACPER KACZOR
Od 18 lat trenuję JUDO. Moja przygoda zaczęła się, jak miałem 4 lata i trwa do dziś. Na swoim koncie mam medale Mistrzostw Polski Pucharów Europy i Pucharów Polski. Zająłem 7. miejsce na Europejskich Igrzyskach Młodzieżowych oraz dwukrotnie reprezentowałem Polskę na Mistrzostwach Europy w judo. Zawodowo jestem sportowcem i trenerem, a także studentem jestem na trzecim roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Bycie instruktorem to dla mnie praca oraz fajna przygoda. Lubię uczyć dzieci, bo widzę nich małego siebie, który też kiedyś zaczynał. Z zajęć najlepiej wspominam radość dzieci oraz rywalizację między nimi.

MAGDALENA ZIĘTEK
Reprezentuję ekipy METRO oraz Labirytmy. Swoją drogę taneczną zaczęłam 12 lat temu od tańczenia choreografii, ale szybko zrozumiałam, że zdecydowanie bardziej odnajduję się w hip-hopowej improwizacji. Za najważniejszy drogowskaz i inspirację w tańcu uważam muzykę. Poza tańcem zajmuję się dietetyką oraz copywritingiem i social mediami. Ponadto jestem zajarana świadomą pielęgnacją włosów – prowadzę vloga o tej tematyce – MagdaMówi.
Bycie instruktorką tańca to dla mnie możliwość przekazywania wiedzy tanecznej oraz okazja do pozytywnego wpływu na ogólny rozwój swoich podopiecznych. Moje najlepsze wspomnienie z prowadzonych zajęć to słowa „ […] Pani sprawiła, że hip-hop mi się spodobał”.
fot. Patrycja Warzeszka

MICHAŁ LECH
Aktualnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Doświadczenie muzyczne zdobywałem od najmłodszych lat pod okiem uznanych instruktorów i pedagogów. Jestem muzykiem sesyjnym współpracującym z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Edukacją muzyczną zajmuję się od 6 lat, czynnie realizując swoje plany zawodowe. W wolnym czasie zajmuję mnie sport, m. in. kolarstwo, turystyka, snowboarding oraz windsurfing.
Bycie instruktorem to dla mnie świetna okazja do poznawania młodych talentów oraz przekazywania im swojego doświadczenia oraz wiedzy, ale także uczenie się od nich nowatorskiego podejścia do muzyki.

PAULINA URBAŃSKA
Studiuję Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 18 roku życia prowadzę zajęcia z tańca współczesnego dla dzieci. W wolnych chwilach pracuję w przedszkolu, a w wakacje spełniam się jako wychowawcach na obozach i koloniach dla dzieci.
Bycie instruktorką to dla mnie przede wszystkim spełnienie marzeń, ale i ogromna pasja. To nieustanne zadowolenie z możliwości przekazywania swojej wiedzy i umiejętności oraz duma z zauważalnych efektów. Praca z dziećmi, ich uśmiech, zadowolenie i gotowość do nauki dają mi mnóstwo energii do życia. Pamietam, że pewnego dnia na zajęciach jedna z dziewczynek dużo narzekała. W końcu powiedziała, że nie chce jej się dzisiaj ćwiczyć, na co druga dziewczynka z oburzeniem odpowiedziała, że mogła zostać w domu, bo ona ma zamiar trenować. Ta sytuacja uświadomiła mi, że pomimo młodego wieku dzieci uczęszczają na zajęcia świadomie z zamiarem doskonalenia swoich umiejętności, a nie tylko dla zabawy, czy kolejnego spotkania z koleżankami.

JOANNA SIWIEC
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia. W 2017 uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Na codzień fizjoterapeutka w CLZ Ruda Śląska. Prywatnie wokalistka, amazonka – zawodniczka Sportowego Klubu Jeździeckiego Omega w Rudzie Śląskiej, właścicielka siwej klaczy Bony. Tańczy dancehall od 5 lat. Stara cały czas się doszkalać biorąc udział w różnych kursach z zakresu rehabilitacji i treningu medycznego.
Bycie instruktorem to dla mnie wyzwanie, ale czerpanie przyjemności z pomocy innym. Wspomnienie z zajęć które zapadło mi w pamięć: zdecydowanie powrót do stacjonarnych zajęć po kilku miesiącach zajęć on-line. A szczególnie fakt, jak Panie stwierdziły, że bardzo brakowało im tych zajęć, to na prawdę było motywujące 🙂

MARTYNA TOMASZEWSKA
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w Szkole Podstawowej w Amatorskim Teatrze Pierro, gdzie z zespołem brałam udział w wielu konkursach i zawodach tanecznych. Po kilku latach grupa zakończyłam swoją działalność i przez kolejne trzy lata należałam do Studia Tańca Współczesnego i Baletu Arabeska. Miałam okazję pracować jako instruktor szkoły tańca Makesense, a także JDC. Na co dzień nauczyciel w MEANT TO MOVE (Kraków), ART ACADEMY (Katowice), Akademii Wyobraźni KAJUNE (Czeladź), RAMADA Niepubliczna Szkoła Baletowa Szkoły Sztuki Tańca (Opole). Prowadzę warsztaty w technice contemporary współpracując z klubami, szkołami tańca na terenie całej Polski. Regularnie biorę udział w warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez polskich i zagranicznych choreografów. Szkoliła się w Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Na swoim koncie mam również finałową 14 w 7. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”.
Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Jednocześnie wiąże się z dużą odpowiedzialnością i poświeceniem. Cieszę się, gdy widzę uśmiech na buziach moich małych i dużych rybek. Każdy sezon jest wyzwaniem. Pokazuje ile pracy i serca w taniec wkładają moi podopieczni, a to jest dla mnie największą nagrodą. Ze wspomnień z zajęć mogłabym już śmiało napisać książkę. Najbardziej lubię, kiedy dzieci zgadują ile mam lat. Zaczynając od 17 kończąc na 60. Uwielbiają też pytać ile mam tatuaży i dzieci. Ostatnio w rozmowie z moimi tancerkami dowiedziałam się, że mam się nie martwić i śmiało mogę mieć dziecko. Mają już plan, że jak będę prowadzić trening, a one na zmianę będą pilnować i rozciągać malucha.

GRZEGORZ KONIECZNY
Bboy Dragon, a dokładniej Grzegorz Konieczny. Swoją przygodę z tańcem breakdance rozpocząłem w 2008 roku. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą. Czerpię inspirację z innych stylów tanecznych (np. popping, locking, hip hop house dance, salsa, contemporary, jazz, taniec współczesny). Brałem udział w wielu zawodach i warsztatach, zarówno polskich jak i zagranicznych. Szkoliłem się od takich tancerzy jak : Thesis, Ayumi, Yan, Roxrite, Kid David, ATA, Menno, Reveal, Casper, Lil G, Poe One, Lego, Lil Zoo, Cloud, Wing, Lil G.
Na swoich zajęciach skupiam się na technice wykonywania ruchu, czystości, dynamice oraz płynności. Kieruję swoich uczniów w stronę wypracowania unikalnego, indywidualnego stylu. Staram się tworzyć warunki do jak najlepszego wyrażania ich osobowości, zachęcając do wkładania emocji w taniec.

MAGDALENA SZELEWSKA
Studiuję na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uwielbiam spędzać czas z ludźmi, wymieniać się doświadczeniami i wzajemnie motywować. Podczas pracy z innymi tancerzami mogę dzielić się także emocjami, a poprzez ruch – wyrażać siebie. Od 7. roku życia trenuję taniec zawodowo, rozwijając się w stylach jazz i modern. Oprócz turniejów i mistrzostw, brałam udział także w festiwalach i spektaklach tanecznych. Pasja, jaką jest taniec, daje mi niesamowitą radość i poczucie spełnienia, a kontakt z innymi tancerzami pozwala stale się rozwijać i otwiera na nowe możliwości.
Bycie instruktorem to dla mnie możliwość dzielenia się pasją i próba rozwijania jej u młodych tancerzy. Wspomnienie, które szczególnie zapadło mi w pamięć, to pierwsze zajęcia z improwizacji. To one otworzyły mnie na taniec przed publicznością. Występ przed koleżankami z zespołu był dla mnie wyjątkowo budujący i dodał mi pewności siebie na scenie.

MARTA WOŹNIAK
Z Akademią Wyobraźni KAJUNE związana jestem od samego początku. Choć praca z dziećmi była dla mnie zupełną nowością. Nie jestem plastykiem z wykształcenia, ale nieśmiała pasja tworzenia była ze mną odkąd pamiętam. Długie lata widoczna tylko dla nielicznych. Obecnie cieszę się, że mogę się nią dzielić. I co jeszcze ciekawsze, w wielu osobach budzę kreatywność i odwagę tworzenia odkryć. Praca dla mnie to niekończąca się przygoda z plastyką, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Inspirację czerpię z obserwacji świata, ludzi i zdarzeń, z których czerpię inspiracje.
W KAJUNE jestem instruktorem zajęć artystycznych, prowadzę zajęcia z kreatywnej plastyki, projektowania, szycia, a także prowadzę warsztaty cykliczne “Artystyczne piątki” dla dorosłych. W trakcie zajęć wykorzystuje bogatą różnorodność form plastycznych, artystycznych i rękodzielniczych. Zachęcam uczestników do twórczego działania, rozwijania kreatywność i fantazji. Staram się uwrażliwić na analizę otoczenia oraz pobudzić kreatywność poprzez dobieranie odpowiednich środków wyrazu i materiałów.
Priorytetem moich zajęć jest podniesienie samooceny dziecka oraz na możliwość wyrażenia przez nie własnej indywidualności. Poza Akademią jestem twórcą rękodzielniczej marki “Rękoma” oraz behawiorystą i trenerem psów pod szyldem Sztama – pies i ja. Każde zajęcia to dla mnie odkrywanie czegoś nowego. Tu nie ma schematów, wzorów i powtórzeń – nie i umiem wyszczególnić jednego znaczącego wydarzenia. Każda godzina z dziećmi na zajęciach to inna wyprawa i inna przygoda.

KONRAD OGÓREK
Trener Gimnastyki sportowej, nauczyciel mianowany, sędzia gimnastyki sportowej, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej.
Konrad w Akademii Wyobraźni KAJUNE prowadzi zajęcia z akrobatyki.

JULIA WRÓBLEWSKA
Jestem studentką Wydziału Inżynierii Biomedycznej oraz Budownictwa na Politechnice Śląskiej. Oprócz tego zgłębiam wiedzę w zakresie języków obcych tj. angielski oraz hiszpański. W wolnych chwilach odwiedzam kino lub teatr. Zimą wskakuję na deskę snowboardową, natomiast latem czas zajmuje mi głównie windsurfing.
Bycie instruktorką to dla mnie praca, z której mogę czerpać mnóstwo satysfakcji. Dzięki niej nawiązuję świetny kontakt z dzieciakami, które już nieraz nauczyły mnie kilka przydanych rzeczy. Widząc postępy i radość, jaką uczestnicy czerpią z zajęć, uśmiech nie znika mi z twarzy. Szczególnie zapadła w pamięć mi pierwsza rozgrzewka poprowadzona przez jedną z dziewczynek. która sama zgłosiła się na ochotniczkę. Jagoda z doskonałą precyzją pokazywała ćwiczenia, które pamiętała z wcześniejszych zajęć grupie.

MAGDALENA KRACH
Z wykształcenia jestem organizatorem ruchu turystycznego, z miłości ponad 10 lat zajmowałam się organizacją koncertów. W wolnych chwilach sport jest moją pasją, jeżdżę na rowerze górskim, wszelkich nartach i o każdej porze roku chodzę po górach.
Z fascynacją i zachwytem obserwuje tancerki i tancerzy w Kajune, ponieważ sama nie umiem tańczyć 🙂

JUSTYNA MULEWICZ
Z wykształcenia pedagog. Z miłości do aktywności fizycznej instruktorka Zumby (certyfikowania instruktorka ZIN-Zumba Instruktor Network), Zumby Kids i Zumby Kids Junior, Taekwondo oraz instruktorka zajęć Fitness. Uczestniczka licznych szkoleń, warsztatów i seminariów. Pracuję z przedszkolakami, dziećmi i młodzieżą szkolną, osobami dorosłymi oraz seniorami. Jestem wulkanem energii, który nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Na zajęciach zarażam ludzi swoją pasją i miłością do tańca i ruchu. Gdy inni odliczają minuty do końca pracy, ja odliczam czas do jej rozpoczęcia.
Bycie instruktorem to dla mnie ogromna frajda ale też częste wyzwania, co akurat w moim przypadku jest plusem, ponieważ nie lubię nudy. Często trzeba improwizować, ponieważ wcześniej przygotowany scenariusz “bierze w łeb”, ale wtedy do akcji wkracza kreatywność: głównie dzieci, ponieważ często pozwalam im kreować część zajęć.Bycie instruktorem to jedno z wielu moich spełnionych marzeń, ponieważ kocham, to co robię, a dostając pozytywny feedback od ludzi (zwłaszcza dzieci) wiem, że jestem we właściwym miejscu i we właściwym czasie.
Na zajęciach zaskakuję mnie przede wszystkim progres, który zauważam zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Czasami na zajęcia przychodzą bardzo nieśmiałe, wręcz wycofane osoby, a po kilku miesiącach stają z przodu grupy, tańczą bardziej świadomie i nie wstydzą się już swojego ciała, swojej kobiecości (Zumba). To samo dotyczy dzieci często dziecko ma problem, żeby wystąpić w szkolnym lub przedszkolnym przedstawieniu, a po całym sezonie pracy , pomimo tremy wychodzi na scenę i potrafi się zaprezentować. Wtedy czuję się jak druga mama tych dzieci, pękam z dumy, czasami mam ochotę płakać i najchętniej zrobiłabym milion zdjęć.

EDYTA RUSAK
Mgr sztuki, muzyk, wokalistka. Od 10 roku życia pobierałam regularne nauki emisji głosu u wielu nauczycieli m.in. u Jarosława Miłka, Beaty Bednarz, Elżbiety Chlebek, Geralda Trottmana. Uczyła się spiewać zarówno klasycznie, ludowo jak i rozrywkowo. Jestem laureatką wielu festiwali ogólnopolskich. Współpracuję z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej tj: Formacja Nieżywych Schabuff, Krystyna Prońko, Modern Talking. Występowałam na najwiekszych polskich scenach muzycznych ( Festiwal w Opolu, w Sopocie, Zielonej Górze). Koncertowałam również poza granicami państwa m.in. USA, Austria, Niemcy. Jako pedagog mam już osiągnięcia na skalę międzynarodową. W 2016 roku wydała swój debiutancki singiel „ Kropla”.
Jeszcze do niedawna sądziłam, ze najważniejsze są efekty pracy, tymczasem -nie cel jest ważny a droga do jego osiągnięcia! Wszystko to, co przekazuje moim uczniom dostosowane jest do „tu i teraz”- każdy z moich uczniów jest na innym poziomie wokalnym, ale i emocjonalnym. Stąd mam szczęście do możliwości indywidualnego i holistycznego poznawania młodych, wspaniałych ludzi. Szczególnymi chwilami na zajęciach są te momenty, kiedy głos ucznia zaskakuje go samego!

PATRYK NAWROT
Interesuje się twórczością od zawsze w każdy możliwy sposób. Od rysunku klasycznego i cyfrowego, przez rzeźbę w drewnie, kamieniu, glinie aż po grafikę 3D. Aktualnie jest studentem 3. roku graficznego projektowania gier oraz grafikiem 3D i 2D w studiu graficznym Balahibo. Od kilku lat prowadzi zajęcia w Cieszynie dla dzieci i młodzieży z rysunku na tabletach graficznych, oraz wakacyjne kursy z podstaw grafiki 3D.

JOANNA STASIŃSKA
Joanna Stasińska – saksofonistka, dyrygent, nauczyciel, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu.
Jestem muzykiem z ogromną pasją biorącym udział w wielu projektach. Mam za sobą występy m. in. na scenach takich miejsc jak: Filharmonia Śląska, Opera Śląska, Teatr Śląski im. Wyspiańskiego w Katowicach, Centrum Kultury Katowice. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję a w szczególności obserwacja jak zajęcia umuzykalniające mają wpływ nie tylko na rozwój uzdolnień muzycznych, ale również na ogólny rozwój dziecka.

MACIEJ CIERZNIAK
Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Tancerz, choreograf, reżyser i muzyk. Gra na afrykańskich instrumentach perkusyjnych; wraz z zespołem Dharmapunk nagrał płytę Pieśń drzewa. Pracował m.in. w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, w którym stworzył choreografię do spektaklu Umwuka. Współpracował z Operą Wrocławską, z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, gdzie wziął udział w spektaklu El perro w reż. Rodrigo Garcii oraz współtworzył takie spektakle, jak Ciało, Niemiłość/Wmiłość. Tańczył w koncertach i galach finałowych Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Maciej Cierzniak ukończył kurs „Joga w profilaktyce i terapii” w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. K. Goduli w Chorzowie, oraz Kurs Trenera Personalnego w Akademii Super Trainer.
Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego w różnych szkołach w kraju, tworzy choreografię do projektów taneczno-teatralnych. Występuje także jako tancerz z ogniem. W Teatrze Rozrywki w Chorzowie, dla zespołu baletowego prowadzi lekcje w technice tańca współczesnego, a dla nauczycieli – warsztaty teatralne.

PAMELA LISEK
Energiczna, kreatywna, uśmiechnięta i wesoła osoba, która zawsze dba o dobrą atmosferę na swoich zajęciach.
W swoich choreografiach inspiruje się wieloma stylami, jednakże zdecydowanie duży nacisk kładzie na hip-hop. Podczas swoich zajęć skupia się również na muzykalności, rytmice, szukaniu nowych dróg i rozwiązań nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.
Przez ostatnie 4 lata prowadziła zajęcia, dla różnych grup wiekowych. Prowadziła treningi dla swoich podopiecznych w studiu tańca New Fresh Space w Krakowie. Nieustannie szkoli się pod okiem najlepszych biorąc udział w licznych projektach oraz warsztatach na terenie Polski oraz za granicą. W sezonie 2019/2020 brała udział w projekcie Blvckcat Joanny Ostrowskiej i Marcina Rębilasa. Dodatkowo jest absolwentką fizjoterapii oraz akredytowanym trenerem personalnym.

DOROTA MAKOSZ
Dorota Makosz – artysta intermedialny; miłośniczka sztuk plastycznych i teatralnych z ponad 15 letnim doświadczeniem scenicznym. Zapoczątkowała prace na scenie jako członkini zespołu tańca współczesnego w szkolnym ognisku tanecznym, zdobywając Grand Prix w Ogólnopolskich przeglądach tańca współczesnego. Po zakończeniu współpracy zespołowej realizuje się jako artystka solowa, także jako performerka i reżyserka video performansów oraz krótkometrażowych filmów konceptualnych. Instruktorka akrobatyki sportowej.
W 2018 r. rozpoczęła swoja przygodę z akrobatyką sportową jako adeptka, a następnie instruktorka biorąc udział w licznych szkoleniach z metodyki nauczania elementów gimnastycznych oraz salta machowego. Czynna artystka tańca współczesnego oraz adeptka warsztatów tańca współczesnego w Teatrze Rozbark.